Czym kierować się w wyborze psa dla dziecka

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jest wierny i często staje się dopełnieniem naszych rodzin. Psy mają różne charaktery. Rodzice z dziećmi decydując się na psa muszą zwrócić szczególną uwagę na to jaka rasa jest odpowiednia do życia wśród dzieci. W tym artykule będziemy się starać pokazać czym się kierować w wyborze psa, by dzieci i psy dorastały razem w pełnej harmonii. Decydując się na psa ważną kwestią jest to by nie kierować się jego wyglądem. Istnieje wiele ras, które z wyglądu są bardzo ładne, lecz charakter psa pozostawia wiele do życzenia. Nasz styl życia powinien być czynnikiem bardzo ważnym w wyborze odpowiedniej rasy.

Każda rodzina staje na głowie, gdy pojawia się w niej nowy członek. Niemowlę wywraca życie rodziców do góry nogami. Tak samo jest w przypadku gdy pod naszym dachem pojawia się pies. Decydując się na czworonoga trzeba przemyśleć i zastanowić się nad tym co jesteśmy w stanie zaoferować naszemu psu. Nigdy nie kupujmy psa pod wpływem zachcianki! Pies to nie zabawka. Kupno psa musi być przemyślanym wyborem, ponieważ nasz nowy pupil stanie się członkiem rodziny na długie lata.

Myśląc o wymarzonym psie dla rodziny pojawia się kilka oczekiwań. Wszyscy chcemy psa, który będzie umiał ochronić nas, bawić się z nami i być łagodnym dla naszych dzieci. Wiele ras psów jest więc stworzonych dla dzieci. Małe pieski są uważane za bardzo kochane i przyjazne. Nic bardziej mylnego! Właśnie małe pieski odbierają nasze dzieci jako zagrożenie i często są wrogo do nich nastawione. Duże psy są natomiast „oazą spokoju” pozwalając dziecku na wiele w stosunku do siebie. Gdy zostanie nawiązana więź między psem a dzieckiem, te z pozoru duże i groźnie wyglądające psy są czymś w rodzaju osobistych ochroniarzy naszych pociech.

Temat wyboru psa dla dziecka to temat rzeka. Najważniejsze w wyborze jest to jakie warunki jesteśmy w stanie zaoferować nowemu członkowi rodziny, jakim jest pies.

Mateusz Stępniak

Zobacz nasze realizacje


Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję