Miejsce dla psa w domu - gdzie umieścić legowisko

Miejsce dla psa w domu - gdzie umieścić legowisko?

Miejsce dla psa w domu - gdzie umieścić legowisko

Miejsce dla psa w domu jest często w legowisku. Odpowiednio dobrane jest nie tylko odpowiednim miejsce do odpoczynku, ale często stanowi również oryginalny element wnętrza. Podpowiadamy, gdzie powinno znajdować się posłanie, by pupil mógł się czuć w pełni bezpiecznie i komfortowo.

Miejsce dla psa w domu – postaw na spokój i bezpieczeństwo

Każdy człowiek wracając do domu, chce odpocząć i zrelaksować się po męczącym dniu. Drzemka w pokoju, gdzie są inni domownicy nie gwarantuje spokoju. Podobnie jest z psami. Każdy pupil potrzebuje miejsca, które gwarantuje odpoczynek i święty spokój. Wybierając miejsce na legowisko wybierz takie, które nie jest zbyt często uczęszczane przez domowników. Nie należy jednak wybierać miejsc, gdzie pies będzie odizolowany od innych. Niektóre psy lubią mieć okolicę "na oku".

Najważniejsze zasady umiejscowienia legowiska dla psa

Trzymaj posłanie dla psa z dala od hałasu

Psy słyszą lepiej od ludzi. Należy więc wybierać miejsca, które znajdują się z dala od hałasu. Unikaj miejsc w okolicach telewizora. Głośne dźwięki, muzyka może budzić czworonoga, a głośne rozmowy sprawią, że pies zamiast spać będzie czuwał. Efektem tego może być zaburzony dobowy rytm, pozwalając spać mu tylko wtedy, gdy jest sam w mieszkaniu lub domownicy sami śpią.

Unikaj ruchliwych miejsc w pobliżu legowiska

Każdy pies lubi spać w spokoju. Nie należy wybierać miejsc w mieszkaniu blisko "szlaków komunikacyjnych". Zwierzę bardzo dobrze wyczuwa wibracje i nigdy nie jest pewne, czy ktoś przechodząc obok nie zrobi mu krzywdy. W praktyce istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba przechodząca obok legowiska może wybudzać psa i przeszkadzać mu w odpoczynku.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę dla psa

Pies nie może się rozebrać, gdy jest mu ciepło i ubrać, gdy jest za zimno. Posłanie nie może znajdować się przy źródłach ciepła (np. kaloryfer, piec), oknach, klimatyzacjach i innych miejscach, gdzie może dojść do wychłodzenia.

Wybierz miejsce pełne spokoju i bliskości

Legowisko dla psa jest tym, czym dla nas sypialnia. W posłaniu pies odpoczywa i się relaksuje. Nie może znajdować w miejscu, gdzie co chwila zapala się światła, układa torby, zabawki i inne rzeczy. Pies musi również wiedzieć, że w dowolnym momencie może się do niego udać i schować się "przed całym światem".

Miejsce dla psa w domu już wybrane? Obserwuj go

Położenie legowiska w wybranym miejscu nie sprawia, że temat można odhaczyć. Każdy pies bez względu na rasę ma swoje humory i przyzwyczajenia. Może zdarzyć się, że z pozoru najlepsze miejsce nie będzie spełniało upodobań pupila. Często okazuje się, że psy lubią spać w przedpokoju, gdzie z pozoru ruch jest największy. Inne lubią spać blisko telewizora, a inne nie spuszczać z oka swoich właścicieli i chcą spać blisko kanapy. W takich sytuacjach legowisko powinno znaleźć się w miejscu tam, gdzie pies sam je sobie wybierze.

Od szczeniaka wybierz odpowiednie miejsce dla psa w domu

Śpiący pies w pięknym legowisku wygląda słodko prawda? Pamiętaj, że od małego należy nauczyć psa spania w posłaniu. Należy to robić już od pierwszego dnia, gdy szczeniak trafia do domu. Jednym z najpoważniejszych błędów jest pozwolenie psu spania razem z nami w łóżku. Gdy pies się do tego przyzwyczai, nie ma praktycznie szans, by z własnej woli pupil wrócił na legowisko. Warto zwrócić również uwagę, a to, że legowisko nie może się psu źle kojarzy. Nie należy karać i pokazywać na siłę, że akurat posłanie to jedyne miejsce dla psa w domu. Legowisko powinno mu się kojarzyć z czymś przyjemnym, a nie czymś czego należy unikać.

Zobacz nasze realizacje


Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję