kategorie

Karma dla psów (sucha)

Dla wielu osób głównym kryterium wyboru pokarmu dla psa jest jego cena – kupują tanio, nie zwracając uwagi na jakość produktu. To duży błąd, gdyż odpowiednio zbilansowane, pełnowartościowe jedzenie to najlepsza inwestycja w jego zdrowie i samopoczucie. Ekskluzywne bezzbożowe suche karmy dla psów DobraKARMA to świetne urozmaicenie diety Twojego pupila, które zapewnią mu szybką dawkę energii oraz niezbędnych składników odżywczych. Zdrowe i właściwie odżywione zwierzę to gwarancja zadowolenia dla całej Twojej rodziny.

nic nie znaleziono

Najlepsze karmy dla psa – suche czy mokre?

Główną różnicę pomiędzy suchą oraz mokrą karmą dla psów stanowi poziom wilgotności. Sucha karma jest pokarmem bardziej skoncentrowanym – o znacznie mniejszej zawartości wody, sięgającej około 8%. W konsekwencji posiada ona kilkukrotnie wyższą wartość kaloryczną, a przez to zdolność do szybszego zaspokojenia potrzeb energetycznych Twojego pupila. Dzięki znaczącemu odwodnieniu łatwiej się ją przechowuje i nadaje się do spożycia przez dłuższy czas. Ponadto, konieczność rozgryzania twardych kawałków karmy przyczynia się do redukcji częstej u czworonogów przypadłości – kamienia nazębnego. Należy pamiętać, że tego typu pokarm może nie być odpowiedni dla psa odwodnionego, z dolegliwościami w obrębie jamy ustnej lub z problemami trawiennymi.

Co powinno zawierać optymalne jedzenie dla psa?

Dobre jedzenie dla psa to takie, które w pełni zaspokaja wszystkie jego potrzeby żywieniowe. Zapotrzebowanie energetyczne zwierzęcia różni się w zależności od jego wagi, wieku, stanu zdrowia czy też poziomu aktywności. Poza adekwatną kalorycznością w wyborze właściwego pokarmu dla psa warto zwrócić uwagę na skład artykułu, a w szczególności na zawartość mięsa w relacji do produktów zbożowych. Najlepsze suche karmy dla psów składają się głównie z mięsa, które jest najbardziej wartościowym posiłkiem dla naszego zwierzęcia. Jest to lekkostrawny pokarm niskowęglowodanowy, który dostarcza szeregu niezbędnych witamin i minerałów:

 • żelaza,
 • cynku,
 • selenu,
 • witamin z grupy B
 • magnezu,
 • zdrowych tłuszczy Omega-3.

Czytając etykietę karmy dla psa, należy zwracać uwagę na to, czy w jej składzie nie wymieniono „produktów pochodzenia zwierzęcego”. Użycie powyższej frazy wskazuje, że do jej produkcji, zamiast mięsa mogły zostać wykorzystane materiały pośledniej jakości – pióra, skóry czy też chrząstki.

Dlaczego suche karmy AngelBeds to najlepszy pokarm dla Twojego psa?

W asortymencie suchych karm dla psów sklep internetowy AngelBeds.pl oferuje wszystko to, czego wymaga się od najwyższej jakości pokarmu dla naszych czworonogów:

 • najlepszą jakość human grade,
 • wysoką zawartość białek zwierzęcych,
 • skład pozbawiony zbóż i zbędnych wypełniaczy,
 • świeżość składników,
 • niski stopień przetworzenia, który umożliwia zachowanie naturalnych składników odżywczych,
 • dodatki zdrowych prebiotyków FOS i MOS.

Bezzbożowe karmy DobraKARMA oferujemy w postaci unikalnych mieszanek mięsnych oraz rybnych z dodatkiem warzyw, owoców i ziół (w tym tzw. superfoods). Tak zróżnicowany skład gwarantuje, że nasze jedzenie dostarczy Twojemu psu szeroką gamę składników odżywczych.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.31

Na podstawie: 36 opinii

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję