Jak dobrać posłania dla psa?

Jak dobrać legowisko dla naszego psa?
Każdy z nas ceni sobie wygodę w postaci dużego dobranego dla nas łóżka. Nie inaczej jest z psami, które są często członkami naszych rodzin. Odpowiednikiem psiego łóżka jest legowisko, które stanowi azyl dla naszego pupila. W kilku słowach chcemy wam opisać jak dobrać odpowiednie legowisko tak, by nasz pies był w pełni zadowolony.

Zanim zdecydujemy się na zakup legowiska dla psa bardzo ważne jest, aby dobrać prawidłowo jego wielkość do naszego czworonoga. Jest to sprawa oczywista. Przecież nikt nie chce by nasz pupil wielkości labradora gnieździł się i męczył w legowisku przeznaczonym dla mniejszego psa. Pies psowi nie równy! Dlatego nie sugerujmy się podanymi wymiarami przez producenta, ponieważ często są one orientacyjne. Nie kupujmy w ciemno legowiska mimo iż sprzedawca zapewnia nas, że rasa naszego psa jest odpowiednia dla danego legowiska. Pamiętajmy, ze wygoda naszego psa jest najważniejsza!

Przed zakupem legowiska dla psa należy zmierzyć długość i wysokość naszego psa. Do tych wymiarów musimy doliczyć 10-20 centymetrów. Najważniejszą sprawą jest aby wielkość legowiska umożliwiła mu swobodne leżenie i poruszanie się.

Jeśli wiemy jak dobrać posłania dla psa, pojawia się pytanie jak postępować w przypadku szczeniaka? Podstawowym błędem jaki popełniają właściciele szczeniaków to kupno legowiska na „wyrost”. Nie można sugerować się tym, że szczeniak zaraz urośnie i lepiej kupić większe. Pamiętajmy, że legowisko nie jest na wieczność! Powinno się je wymieniać po roku, dwóch, chyba, że nasz pies rośnie w ekspresowym tempie.

Mateusz Stępniak

Zobacz nasze realizacje


Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.

akceptuję